Szanowni Rodzice i Opiekunowie i Uczniowie,

w związku z przekazaną w dniu 09.04.br informacją o przedłużeniu przez Ministra Edukacji Narodowej do 26 kwietnia br. nauczania w formie kształcenia na odległość w jednostkach systemu oświaty, chciałabym Państwu przekazać informacje dotyczące organizacji dalszego kształcenia w naszej szkole.

Od dnia 15.04. br. kształcenie na odległość w szkole będzie kontynuowane w następującej formie:

1. Z dniem 15.04. br. ulega zmianie plan zajęć lekcyjnych dla klas 4-8, zostały wprowadzone drobne modyfikacje po konsultacjach z wychowawcami klas, którzy mają bezpośredni kontakt z Państwem i przekazali Państwa sugestie, jak również nauczyciele uczący w poszczególnych  klasach przekazali swoje spostrzeżenia. Nowy plan będzie w dniu 14.04 umieszczony na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus.

2. Formy i metody pracy z uczniem dalej będą dostosowane w zależności od możliwości technologicznych nauczyciela/ucznia i dynamicznie zmieniającej się sytuacji itp. w formie min. prezentacji, zadań, kart pracy, gier, quizów, testów online, filmów, indywidualnych konsultacji, wideo i telekonferencji, czatów, pracy z wykorzystaniem podręcznika, ćwiczeń, map, lektur, tekstów źródłowych, zadań dodatkowych do wyboru (dla chętnych). Nauczyciele dalej będą dawać uczniom możliwości wyboru sposobów wykonywania zadań: zdalnie lub przy pomocy podręcznika, ćwiczeń, kart pracy.  Wskazywać będą także źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, min. zamieszczone w aplikacji Teams i w innych bezpiecznych i dostosowanych do warunków i możliwości ucznia narzędziach. Wykonane prace/zadania należy przesłać zgodnie ze wskazówkami nauczyciela.

3. Frekwencja uczniów klas 1-8 na zajęciach dalej będzie odnotowywana w dzienniku Librus, zgodnie z przyjętymi zasadami (obecność na zajęciach lub potwierdzenie pobrania materiału). Wychowawcy zobowiązani są do monitorowania obecności uczniów na zajęciach. W przypadkach nieusprawiedliwionej nieobecności kontaktują się z uczniem i jego rodzicami. W sytuacji kiedy uczeń nie uczestniczy w lekcjach online, nie pobierany jest materiał, uczeń nie wysyła i nie wykonuje zadań, nauczyciel zaznacza nieobecność.

4. Państwo i Państwa dzieci dalej będziecie mogli kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami w przyjęty w każdej klasie określony sposób komunikacji.

5. Materiały do pracy dla uczniów wszystkich klas i grup przedszkolnych dalej będą umieszczane w dotychczasowy sposób.

Proszę o komunikowanie się z nami poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS,  e-mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon do sekretariatu szkoły w godzinach od 9.00 do 13.00.

LINK DO STRONY MEN:

Życzę Państwu spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i oddechu Świąt Wielkiej Nocy, zdrowia oraz mimo wszystko wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil w najbliższym gronie.

Magda Dryll