W niedzielę 24 listopada dziewczęta z klas sportowych Szkoły Podstawowej w Przywidzu, udały się do Wejherowa na rewanżowy Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej, w ramach Pomorskiej Ligi Dzieci z rocznika 2007 i młodsze. Warto przypomnieć, że po pierwszym turnieju z tymi samymi zespołami w Przywidzu, nasze dziewczęta zajmowały II miejsce, które było premiowane awansem do najlepszej ósemki w województwie. Niestety nasze dziewczęta tym razem były osłabione personalnie, gdyż musiały radzić sobie bez naszej podstawowej bramkarki Ani Tarnowskiej, która tego dnia biła się o medale Pucharu Polski w pływaniu w monopłetwach, w Chodzieży. Ten fakt jak się później okazało znacznie obniżył morale drużyny i jakość naszej gry.
W Wejherowie brały udział cztery zespoły: MKS Słupia Słupsk, KS Tytani Wejherowo, UKS Cisowa Gdynia i oczywiście nasz UKS Zawisza Przywidz.

W pierwszym spotkaniu z UKS Cisowa Gdynia po uważnej i twardej grze w obronie, udało nam się od początku meczu wypracować 2-3 bramkową przewagę, której nie roztrwoniliśmy do końca rywalizacji, wygrywając 7:5. W tym meczu graliśmy jednak zbyt często w osłabieniu gdyż nasze dziewczęta pochopnie popełniały faule w obronie i były za to odsyłane na ławkę kar. Częsta gra w osłabieniu spotęgowała u dziewcząt narastające zmęczenie, co odbiło się źle w kolejnym spotkaniu, do którego z racji niefortunnego losowania, przystąpiliśmy bez odpoczynku między meczami. Początek spotkania z MKS Słupia Słupsk nie zapowiadał jeszcze złego zakończenia, bowiem wygrywaliśmy 2:0 i 3:2.

Natomiast pod koniec pierwszej połowy tego meczu zaczęliśmy popełniać coraz więcej prostych błędów, wynikających prawdopodobnie z narastającego zmęczenia. W rezultacie na przerwę schodziliśmy przy wyniku 3:5. Niestety po chwilowej przerwie nasze dziewczęta dopadła niemoc rzutowa i bezradność w grze obronnej. Słupia szybko dorzuciła trzy kolejne bramki i nasza sytuacja w tym meczu zrobiła się nieciekawa. Pod koniec meczu udało nam się zmniejszyć rozmiary porażki na 5:8, jednak na więcej nie pozwolił już czas gry. Ta porażka boli szczególnie gdyż nasze dziewczęta tydzień wcześniej, pokonały właśnie ten zespół w turnieju towarzyskim o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Akademia Sportu w Hali Arena Przywidz. Poza tym gdybyśmy wygrali ten mecz, to zapewnilibyśmy sobie awans do najlepszej ósemki zespołów w województwie. Ten awans mogliśmy sobie zapewnić także w kolejnym meczu z drużyną KS Tytani Wejherowo, które to również pokonaliśmy ponad miesiąc temu na turnieju w naszej Arenie Przywidz. Niestety koszmar popełnionych błędów w obronie i dramatycznie słaba skuteczność w ataku z meczu ze Słupią nas nie opuścił, a nawet się pogłębił. W tym meczu nic nam się nie układało. Mieliśmy mnóstwo sytuacji rzutowych, rzutów karnych, sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, a bramka „Tytanek” była jak zamurowana. Nic nie chciało wpaść do siatki. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:5 i stało się jasne, że uzyskanie awansu do najlepszej ósemki zespołów dziewczęcych w województwie, się oddala.

Po przerwie niestety nadal popełnialiśmy proste błędy, co odbiło się na braku wiary w osiągnięciu korzystnego rezultatu i zniechęceniu naszych podopiecznych. Przeciwniczki bezlitośnie nas punktowały i zasłużenie zwyciężyły 11:1. Tym samym nie obroniliśmy dorobku z pierwszego turnieju w Przywidzu gdzie zajęliśmy drugie miejsce z 6-cioma punktami. W Wejherowie wygrywając tylko jeden mecz zdobyliśmy zaledwie trzy punkty, co w sumie w obu turniejach dało nam dziewięć „oczek”. MKS Słupia Słupsk zdobywając 13 punktów w obu turniejach, zajęła pierwsze miejsce natomiast KS Tytani Wejherowo z 11 punktami zajęło drugie miejsce. Oba te zespoły uzyskały awans do najlepszej ósemki wojewódzkiej, natomiast nasze dziewczęta w dalszym etapie będą rywalizować o miejsca 9-12.
Dziękujemy jak zawsze licznie przybyłym do Wejherowa rodzicom, za ich wsparcie, wiarę w nas do końca i niezawodny doping podczas wszystkich meczów.