W dniach 10-12 stycznia dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu wzbogaciły się o kolejne cenne doświadczenie sportowe, biorąc udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Winter Cup 2020 w Kwidzynie. Tym razem nie mieliśmy szczęścia do zwycięstw i nie udało się nam pokonać żadnego z sześciu rywali. Jednak walka oraz nieustępliwość jaką zaprezentowały zawodniczki UKS Zawisza Przywidz na pewno zasługuje na uznanie, co zgodnie podkreślali licznie przybyli do Kwidzyna rodzice naszych dziewcząt i trenerzy innych zespołów. Pomimo braku zwycięstw możemy mówić o dużym postępie drużyny w grze obronnej i momentami w ataku, co pozwala z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój drużyny i rywalizację w zbliżających się zawodach szkolnych i klubowych. Poza meczem z MKS Brodnica, której ulegliśmy 5:15, z każdym rywalem toczyliśmy wyrównany bój przez całe spotkanie. Jak to zwykle bywa gdy mecz jest na styku, o porażce decydują detale. I tak też było w większości naszych meczów. W piątek na inaugurację przegraliśmy z SSPR Szczypiorniak Ustka 8:11. W sobotę zagraliśmy aż cztery mecze, w których ulegaliśmy kolejno: 2:4 z MTS II Kwidzyn, 2:5 z SAS Rakowiec, wspomniany wyżej mecz 5:15 z MKS Brodnica oraz 2:7 z MTS I Kwidzyn. Natomiast w niedzielę 12 stycznia mierzyliśmy się z GUKS Bellator Ryjewo i po wyrównanym meczu przegraliśmy 6:10. Patrząc przez pryzmat wyników można byłoby narzekać i pytać dlaczego tak słabo, dlaczego nie ma zwycięstw, itd...? Natomiast dziewczęta doskonale zdają sobie sprawę z kim grały i jak duży uczyniły postęp w kryciu zespołowym, komunikacji na boisku i zrozumieniu swojej roli podczas rywalizacji sportowej. Wiemy nad czym musimy jeszcze się pokłonić i poprawić aby bez kompleksów rywalizować z najlepszymi. Nie załamujemy rąk i cierpliwie pracujemy dalej, a o efektach tych działań na pewno już wkrótce się przekonamy.

Dziękujemy za niezawodny i głośny doping Rodziców!!! Jesteście wspaniali.

Skład dziewcząt w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Kwidzyn Winter Cup 2020:

L. Adamska, M. Baranowska, A. Ciecholewska, N. Błaszkowska, O. Głowinkowska, L. Kasjaniuk, W. Lellek, E. Łęgowska, J. Łęgowska, P. Łyżeń, M. Miazga, M. Olszewska, D. Słowik, A. Tarnowska, D. Żukowska.

Opiekun: Zbigniew Jakusz - Gostomski