Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie była gospodarzem Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców, w dniu 28 lutego 2020 roku. W gronie drużyn rywalizujących o awans do finału wojewódzkiego znaleźli się także nasi uczniowie z SP Przywidz, którzy zmierzyli się z SP nr 2 Czersk, SP nr 1 Starogard Gdański i SP nr 6 Kościerzyna. Nasi chłopcy choć jeszcze tym razem nie uzyskali awansu do finału wojewódzkiego, pokazali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony. Byli waleczni, ambitni i długimi momentami dobrze prezentowali się w grze obronnej. Mieliśmy trochę problemów z przebiciem się w ataku pozycyjnym z bardziej rosłymi i ruchliwymi zawodnikami z Czerska i Kościerzyny, którzy okazali się lepsi od naszych zawodników. Pokonaliśmy jednak drużynę ze Starogardu Gdańskiego i to wystarczyło do zajęcia III miejsca w tych zawodach.
Należy zaznaczyć, że zespoły z Czerska i z Kościerzyny to drużyny z tradycjami, które wielokrotnie zdobywały już medale wojewódzkie i krajowe. Dlatego też uznajemy nasz wynik za więcej niż umiarkowany sukces. My dopiero zaczynamy zaznaczać naszą pozycję na sportowej mapie piłki ręcznej w powiatu, województwa i kraju. Na podsumowanie tegorocznych osiągnięć naszych uczniów z pewnością przyjdzie jeszcze czas ale już dzisiaj można z dumą i satysfakcją powiedzieć, że zarówno brązowe medale naszych dziewcząt jak i chłopców w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej są wydarzeniem historycznym dla naszej szkoły i gminy, gdyż dotąd żadnej z drużyn nie udało się tego dokonać.

Oczywiście nie zapominamy, że bez bazy jaką jest Arena Przywidz nasze dzieciaki nigdy nie miałyby możliwości kompleksowego rozwoju fizycznego i nie zdobywałyby tego co dzisiaj osiągają w sporcie. Mało tego. Nigdy nie miałyby nawet szansy rywalizować z zespołami z Konina, Koszalina, Brodnicy, Słupska, Tczewa, Ustki, Elbląga, Czerska, Wejherowa, Kartuz, Kwidzyna, Kościerzyny, Starogardu Gd. i innych oddalonych miejscowości spoza Trójmiasta. Tylko trzy lata istnienia hali i pracy z dziećmi na tym obiekcie zaowocowała już tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Przywidzu, rywalizują na najwyższym poziomie, osiągając coraz większe sukcesy. Nasi uczniowie poza oczywistym doświadczeniom sportowym, które daje możliwość rywalizacji, nawiązują często nowe znajomości i przyjaźnie z dziećmi z innych oddalonych miejscowości. To dopiero początek widocznych efektów, które umożliwia nam Hala Arena Przywidz. Te strategiczne efekty najpewniej pojawią się już za kilka lat gdy całe pokolenia dzisiejszych dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej małej ojczyzny, będą na stałe odczuwać i czerpać korzyści wokół istniejącej hali. Oczywiście nie popadamy w samozachwyt bo mierzymy w wyższe cele i wierzymy, że już wkrótce je zrealizujemy.
A już niedługo czas na rozgrywki ligowe. Najbliższy turniej z udziałem dziewcząt z UKS Zawisza Przywidz odbędzie się 12 marca w czwartek, od godz. 13.00 w Hali Arena Przywidz. Do naszej hali zawitają: MTS Kwidzyn, SAS I Gdańsk i SAS II Rakowiec.
Zapraszamy wszystkich miłośników aktywności fizycznej, rodziców, całe rodziny i zainteresowanych kibiców do wspierania naszych zespołów dziewcząt i chłopców.

W półfinale wojewódzkim chłopcy wystąpili w składzie: R. Adamczyk, L. Formela, J. Fularczyk, C. Herbasz, P. Kawczyński, A. Literski, J. Łyskowski, K. Rezmerski, D. Stiewa, P. Szymichowski, A. Warczak, G. Wencewicz, K. Giczewski, M. Nikel, W. Poręba.

Opiekunowie: Joanna Żabińska,

Zbigniew Jakusz - Gostomski