W czwartek 30 września 2021r. w SP w Pomlewie, Igrzyskami Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych zostało zainaugurowane współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2021/2022. Po udanym występie w powyższych zawodach, reprezentacja SP w Przywidzu w dniu 7 października 2021r. w CKiS w Pruszczu Gdańskim rywalizowała o tytuł Mistrza Powiatu Gdańskiego we wszystkich 4 kategoriach. Nasze sztafety zaprezentowały bardzo wysoki poziom o czym świadczą zdobyte miejsca na podium. III m-ce wywalczyły 2 sztafety męskie: rocznik 2007-2008 na dystansie 6 x 1000m oraz rocznik 2009 i młodsi na dystansie 6 x 800m. Sztafeta dziewcząt, rocznik 2007-2008 na dystansie 6 x 800m uplasowała się na II m-cu. Natomiast młodsze dziewczynki na dystansie 6 x 600m nie miały sobie równych i pewnie sięgnęły po złoty medal, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego.

W dniu dzisiejszym 12.11.2021 r. w OSiR w Człuchowie  nasze powiatowe złotka  w 50- tych Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych zaprezentowały się rewelacyjnie. Do końca trzeciej  zmiany utrzymywały 5 pozycję na 17 zespołów. Niestety w kolejnym biegu straciły ten wynik i pomimo ogromnych starań, zminimalizowania dzielącego dystansu na ostatnich dwóch zmianach, ostatecznie zajęły VIII miejsce.

To bardzo mocny rezultat, zważywszy, że zawody na szczeblu wojewódzkim stoją zawsze na wysokim poziomie i sam już udział w takiej imprezie sportowej jest dużym wyróżnieniem. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z wyniku, dał nam on przeświadczenie, że wszystko jest w zasięgu. Najważniejsze by trzymać się dewizy, że trening czyni mistrza, i że wytrwała praca daje rezultaty.

Tego życzymy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom w kolejnych sportowych zmaganiachJ

Składy naszych sztafet:

Igrzyska Młodziezy Szkolnej kat. chłopców: J. Fularczyk, C. Herbasz, D. Kałuża, P. Kawczyński, K. Rezmerski A.Warczak G. Wencewicz;

Igrzyska Młodzieży Szkolnej kat. dziewcząt: L. Adamska, L. Kasjaniuk, J. Łęgowska, P. Łyżeń, M. Miazga, A. Tarnowska;

Igrzyska Dzieci kat. chłopców: K. Giczewski, K. Kaliszewski, D. Lellek O. Piwowar, W. Poręba, K. Słowik, M. Szymański, M. Śliwiński;

Igrzyska Dzieci kat. dziewcząt: M. Kaczyńska. N. Kasjaniuk, H. Paczuła, N. Pożoga, W. Śliwińska, Z. Ropela, E. Gańska, M. Pawłowska;

Gratulujemy!