Zadania 16.03.2020 - język polski

Kochana klaso!

W najbliższym czasie otrzymacie ode mnie 4 polecenia, na które wykonanie macie czas do 27.03.

Za każde z poleceń otrzymacie określoną liczbę punktów (będę informować w każdym poleceniu, ile punktów możecie otrzymać).

Punkty, które otrzymacie przeliczymy na ocenę w kategorii przygotowanie do lekcji , które ma taką wagę, jak praca klasowa (czyli 10).

Wykonane zadania przesyłajcie na mój adres mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pozostaję do waszej dyspozycji codziennie (z wyłączeniem weekendów) w godzinach 8:00 - 15:00. Zachęcam was do pisania oraz dzwonienia przez messengera, będę wam pomagać, tłumaczyć, dopowiadać.

Życzę wam powodzenia i dużo zdrowia

Marta Wałdoch

POLECENIE 1

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi ogłoszenia i wykonaj zadanie.

● to podanie informacji do wiadomości publicznej;

● jest tekstem o charakterze zwięzłym, posługuje się stylem urzędowym;

● przekaz powinien być zatem konkretny, czytelny, jasny;

● budowa i schemat:

1. nagłówek - ogłoszenie, sprzedam, kupię, zamienię, uwaga;

2. treść ogłoszenia - z uwzględnieniem informacji: kto?, co?, gdzie?, kiedy?, jak?;

3. dane umożliwiające kontakt z ogłoszeniodawcą - np. adres, numer telefonu, e-mail.

Zadanie (0-4 pkt)

Napisz ogłoszenie o mającym się odbyć w twojej szkole spotkaniu z Martyną Wojciechowską. Użyj dwóch argumentów, którymi zachęcisz odbiorców do udziału w tym spotkaniu. Zadbaj o poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną swojej wypowiedzi.

Szkoła Podstawowa w Przywidzu, Przywidz ul. Szkolna 1